Dzisiejszy, sobotni wieczór (30 czerwca) w krzeszowskiej Perle Baroku upłynął przy muzyce Józefa Skrzeka. Polski kompozytor i multiinstrumentalista wykonał swoją Kantatę Maryjną.

Utwór ?Kantata Maryjna? do słów Brandstaettera został skomponowany na cześć Ojca Św. Jana Pawła II w 1983 roku, kiedy papież odwiedził Śląsk. Forma kantaty jako gatunku muzycznego pochodzi z XVII wieku, a jej szczególny rozkwit przypada na czasy baroku. Może więc nie jest przypadkowe, że w Krzeszowie Józef Skrzek zaprezentował swoją kompozycję w nowej aranżacji będącej połączeniem muzyki elektronicznej i wspaniałego dźwięku organów Michała Englera. Wykonanie tej niemal mistycznej kompozycji właśnie dziś w krzeszowskiej bazylice i z udziałem córki artysty, Elżbiety, stało się tym bardziej znaczące, że artysta za dwa dni będzie świętował siedemdziesiątą rocznicę urodzin.
Koncert był częścią krzeszowskich obchodów 100-lecia odzyskanie niepodległości.


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze