Dziś odbyła się XLV sesja rady miejskiej w Kamiennej Górze. Była to z pewnością jedna z ostatnich sesji, w których wziął udział dotychczasowy skład rady, dało się odczuć nerwową atmosferę panującą w sali witrażowej ratusza. Radni skłonni byli do wygłaszania długich wystąpień oraz podziękowań.
Gościem na sesji rady była starosta Ewa Kocemba, która poinformowała radnych o pozyskaniu 5 mln zł na remont drogi na ulicy Kościuszki.
Z porządku obrad radni zdjęli dwa punkty dotyczące podjęcia uchwał o zbycie nieruchomości, dodano natomiast punkt o podjęciu uchwały o utworzeniu oddzielnych okręgów wyborczych w placówkach szpitalnych na terenie miasta.
Podczas sesji radni podjęli decyzje o zmianach w budżecie miasta na 2014 rok. Ten punkt porządku wywołał największe dyskusje. Plan wydatków na bieżący rok powiększony został ogółem o 714 154, 62 zł. Radni dopytywali najbardziej o 25 tys. zł przeznaczone na audyt energetyczny budynku kamiennogórskiego Centrum Kultury. Po wyjaśnieniach burmistrza Krzysztofa Świątka dotyczących możliwości pozyskania stu procent środków kwalifikowanych na termoizolację Centrum, uchwała została ostatecznie przyjęta.
Na koniec obawy o prawomocność podejmowanych na sesji uchwał wyraziły radne Mariola Jaciuk oraz Małgorzata Krzyszkowska. Chodziło o zasadę informowania radnych o terminie sesji, obie radne poinformowane zostały mniej niż na 7 dni przed zwołaniem sesji. Wątpliwości wyjaśnione zostały przez obecnego na sesji prawnika.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze