Przedwczoraj podpisano umowę na budowę sortowni surowców wtórnych w Lubawce oraz punktu i zaplecza socjalno-technicznego w Kamiennej Górze. Inwestycje zostaną zrealizowane na zlecenie lubawskiej spółki Sanikom przez firmę EGBUD z Bogatyni. Są tylko częścią projektu, który będzie kosztował około 20 mln zł. Prawie połowa wartości inwestycji, 9,6 mln zł zostanie sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, uzyskanych przez spółkę Sanikom w Lubawce.
- To kolejny etap rozbudowy systemu selektywnej zbiórki odpadów, odbioru i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Środkowosudeckim Regionie Gospodarki Odpadami. Powstaną również w Jaworze i Pielgrzymce stacje przeładunkowe odpadów. Dodatkowo w Jaworze wybudujemy podobny do kamiennogórskiego punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych ? tłumaczy Andrzej Wojdyła, prezes spółki Sanikom, działającej na terenie 17 dolnośląskich gmin.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze