Dzisiaj (poniedziałek, 30 września) na Wydziale Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze miała miejsce 45. Inauguracja Roku Akademickiego. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego i Gauder Mater Polonia.
Dziekan Wydziału EZiT prof. dr hab. Marek Walesiak przywitał zaproszonych gości, w tym m.in. przedstawicieli władz krajowych, regionalnych i lokalnych władz samorządowych oraz przedsiębiorców, dyrektorów szkół średnich, pracowników naukowo-dydaktycznych, absolwentów UE i studentów. Następnie głos zabrał Jego Magnificencja Rektor UE, prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz. Zwrócił uwagę na zagrożenia uczelni, którymi są niż demograficzny oraz malejące dotacje dla uczelni wyższych. Poinformował, że Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014 we Wrocławiu odbędzie się w dniu 3.10.2013 r.
Po rektorze ponownie głos zabrał Dziekan Wydziału EZiT prof. dr hab. Marek Walesiak. Przedstawił sprawozdanie z działalności wydziału w minionym roku akademickim.
Po sprawozdaniu miała miejsce immatrykulacja nowo przyjętych studentów I i II stopnia. Przemówienie wygłosiła Inga Mączka ? Przewodnicząca Samorządu Studentów UE WEZiT. Po wystąpieniu przedstawicielki studentów uroczyście wypromowano sześć osób na stopień doktora. Odczytano także listę wyróżnionych pracowników.

Nagrody Rektora I stopnia za osiągnięcia w pracy naukowej dokonane w 2012 roku otrzymali prof. dr hab. Tadeusz Borys, prof. dr hab. Andrzej Rapacz, prof. dr hab. Danuta Strahl, prof. dr hab. Jarosław Witkowski, dr Małgorzata Markowska, dr Zbigniew Piepiora, dr Andrzej Raszkowski, dr Anetta Zielińska, dr Justyna Wilk.
Nagrody Rektora II stopnia za osiągnięcia w pracy naukowej dokonane w 2012 roku otrzymali dr hab. Jacek Adamek, dr hab. Andrzej Bąk, dr Beata Bal-Domańska, dr Bartosz Bartniczak, dr Piotr Gryszel, dr Marian Kachniarz, dr Marcin Pełka, dr Piotr Rogala, dr Andrzej Sztando, dr Grażyna Węgrzyn. Wyróżniono także dr Agnieszkę Połomską-Jasienowską i dr Tomasza Kołakowskiego.
Nagrody Rektora za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej dokonane w 2012 roku otrzymali dr Mariusz Kotarba i mgr Andrzej Dwilewicz. Następnie wyróżniono najlepszych studentów i doktorantów.
Uroczystość zakończył wykład prof. dr hab. Andrzeja Sokołowskiego nt. ?Co to jest Data Mining??, po którym odśpiewano Gaudeamus.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze