Reklama

II Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

W dniach 2-10 listopada 2015 r. w siedmiu szkołach podstawowych na terenie powiatu kamiennogórskiego został przeprowadzony etap szkolny II Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego ph. ?Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim? organizowanego dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy współpracy z Nadleśnictwem Kamienna Góra i Sudeckim Towarzystwem Przyrodniczym oraz wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.



Celem etapu szkolnego, w którym uczestniczyło ogółem 245 uczniów było wyłonienie 6-osobowej reprezentacji danej szkoły, która weźmie udział w finale regionalnym konkursu. Podobnie jak w roku ubiegłym do konkursu zgłosiły się następujące szkoły podstawowe: ZSP SP Chełmsko Śląskie (39 uczestników etapu szkolnego), SP nr 1 Kamienna Góra   (73 uczestników etapu szkolnego), SP nr 2 Kamienna Góra (16 uczestników etapu szkolnego), ZSP SP Krzeszów (15 uczestników etapu szkolnego), ZSP SP Lubawka (28 uczestników etapu szkolnego), ZSP SP Pisarzowice (32 uczestników etapu szkolnego),oraz PSP Szarocin (42 uczestników etapu szkolnego),, a indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Piotr Surma z Krzeszowa ? 19 punktów. 

W tegorocznym  finale II Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego, który zostanie przeprowadzony 27 listopada 2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze będzie uczestniczyło łącznie 42 młodych miłośników przyrody naszego regionu.

W finale regionalnym, podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy będą indywidualnie rozwiązywać test wiedzy przyrodniczo-ekologicznej oraz drużynowo rozpoznawać rośliny oraz zwierzęta chronione, a także istniejące na terenie powiatu kamiennogórskiego prawne formy ochrony przyrody (rezerwaty przyrody, park krajobrazowy, obszary ?Natura 2000? oraz pomniki przyrody).  Po zakończeniu konkurencji konkursowych, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, odbędzie się prelekcja przyrodnicza z przeźroczami, którą przeprowadzi przedstawiciel Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego.

Organizatorzy konkursu informują, że do wszystkich szkół powiatowych na terenie powiatu kamiennogórskiego została przesłana drogą elektroniczną w dniu 10 listopada 2015 r. multimedialna prezentacja pt. ?Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim?, która może być jedną z form przygotowywania się młodych przyrodników do etapu finałowego.

Dla najlepszych trzech reprezentacji szkolnych w klasyfikacji końcowej konkursu, czekają PUCHARY STAROSTY KAMIENNOGÓRSKIEGO oraz dyplomy drużynowe, a na wszystkich młodych przyrodników dyplomy uczestnictwa, okolicznościowe znaczki konkursu oraz nagrody rzeczowe, w tym najnowsze wydawnictwo przyrodnicze Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze pt. ?Ziemia Kamiennogórska spacery w królestwie roślin i zwierząt?, którego autorami są Piotr Wasiak oraz Tadeusz Piotr Prociak, a Piotr Wasiak jest jednym z organizatorów tego konkursu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama