Reprezentacje sześciu szkół z powiatu kamiennogórskiego walczyły o tytuł mistrza powiatu i prawo gry w finale strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej chłopców. Zawody były częścią Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Zawody rozegrane zostały na Orliku nad kamiennogórskim zalewem. Turniej rozpoczęła faza grupowa. Drużyny podczas losowania podzielone zostały na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Każdy mecz trwał 2x5 minut.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Gr I:
SP nr 2 Kamienna Góra – SP Marciszów 0 : 0
SP Miszkowice – SP Marciszów 1 : 0
SP Miszkowice – SP nr 2 Kamienna Góra 0 : 1
Gr II:
SP nr 1 Kamienna Góra – SP Krzeszów 1 : 3
SP Lubawka – SP Krzeszów 1 : 0
SP Lubawka – SP nr 1 Kamienna Góra 1 : 1
Półfinały:
SP Krzeszów – SP nr 2 Kamienna Góra 6 : 1
SP Miszkowice – SP Lubawka 0 : 3
Mecz o III miejsce:
SP nr 2 Kamienna Góra –SP Miszkowice 1 : 0
Mecz o I miejsce:
SP Lubawka – SP Krzeszów 0 : 3
Turniej wygrała drużyna Szkoły Podstawowej z Krzeszowa, która zagra w finale strefy wiosną 2024 roku. Drugie miejsce zajęła drużyna szkoły z Lubawki, trzecie kamiennogórska „dwójka”. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje szkół z Miszkowic, „jedynka” Kamienna Góra oraz Marciszów.
Skład SP Krzeszów: Grzegorz Baran, Tymon Czuba, Bartosz Łojko, Eryk Łojko, Tobiasz Majewski, Franciszek Niciejewski, Karol Olszański, Daniel Pasiut, Miłosz Piechota, opiekunowie: Krystyna Piotrowska, Paweł Szwaja
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze