W ten weekend kamiennogórscy harcerze obchodzą 60-lecie istnienia hufca i 70-lecie harcerstwa na ziemi kamiennogórskiej.
Dzisiaj (piątek, 11 grudnia) w harcówce zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek podsumowującą dziesięciolecia istnienia harcerstwa. Część gości rozpoznała się na archiwalnych zdjęciach. Harcerze przygotowali również prezentację przypominającą dzieje hufca.
Kamiennogórski hufiec powstał 5 listopada 1945 roku. Działał, a w pewnym okresie działały dwa hufce, do 2003 roku. Do jubileuszu 60-lecia zabrakło wtedy kamiennogórskim harcerzom dwóch lat. Likwidacja hufca nie oznaczała jednak likwidacji harcerstwa. W Kamiennej Górze nadal działał szczep. Hufiec reaktywowany został w grudnia 2013 roku.
W czasie gdy goście oglądali prezentację, na rynku zapłonęło ognisko, przy którym bawili się harcerze.
W intencji zuchów, harcerzy i instruktorów odprawiona została msza święta.
Jutro odbędzie się XIII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Kamgór oraz koncert Piotra Bukartyka.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze