Reklama

Harcerskie święto

W ten weekend kamiennogórscy harcerze obchodzą 60-lecie istnienia hufca i 70-lecie harcerstwa na ziemi kamiennogórskiej.



Dzisiaj (piątek, 11 grudnia) w harcówce zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek podsumowującą dziesięciolecia istnienia harcerstwa. Część gości rozpoznała się na archiwalnych zdjęciach. Harcerze przygotowali również prezentację przypominającą dzieje hufca.

Kamiennogórski hufiec powstał 5 listopada 1945 roku. Działał, a w pewnym okresie działały dwa hufce, do 2003 roku. Do jubileuszu 60-lecia zabrakło wtedy kamiennogórskim harcerzom dwóch lat. Likwidacja hufca nie oznaczała jednak likwidacji harcerstwa. W Kamiennej Górze nadal działał szczep. Hufiec reaktywowany został w grudnia 2013 roku.

W czasie gdy goście oglądali prezentację, na rynku zapłonęło ognisko, przy którym bawili się harcerze.

W intencji zuchów, harcerzy i instruktorów odprawiona została msza święta.

Jutro odbędzie się XIII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Kamgór oraz koncert Piotra Bukartyka.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama