Niedzielny orkan Grzegorz spowodował duże straty w lasach Nadleśnictwa Kamienna Góra. Według szacunków uprzątnąć trzeba 15-17 tys. m3 drewna.
Na Śnieżce Grzegorz wiał z prędkością do 180 km/h. W Nadleśnictwie Kamienna Góra uszkodził drzewa i infrastrukturę m.in. ogrodzenia leśnych upraw chroniące młode drzewa przed zwierzętami.
Nadleśniczy Dariusz Gajda poinformował dzisiaj (wtorek, 31 października) radnych powiatowych, że w pierwszej kolejności usuwane są zniszczenia w pobliżu dróg. Do piątku powinny być usunięte drzewa zagrażające życiu i zdrowiu ludzi.
Nadleśniczy zaapelował, aby przed 2-3 tygodnie, chodząc po lesie zwracać uwagę na stan drzew. Na zdrowych konarach wisieć mogą suche, uszkodzone, które nawet przy niewielkim podmuchu mogą spaść na ziemię.
Uporządkowanie wszystkich lasów zajmie kilka miesięcy. Część powalonych drzew pozostawiona zostanie na zimę jako źródło pokarmu dla jeleniowatych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze