Mieszkańcy Chełmska Śląskiego spotkali się dzisiaj (środa, 1 sierpnia) na rynku, aby uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Na ławeczkach w rynku przyczepione zostały karty opisujące historię powstania. Każdy mógł się z nimi zapoznać. Zainteresowani mieszkańcy otrzymywali również ulotki dotyczące walki mieszkańców stolicy.
Na rynku można było również sprawdzić swoją wiedzę o powstaniu. W przerwach między odtwarzanymi utworami oraz wspomnieniami powstańców, pamiętniki z powstania odczytywali uczniowie chełmskiej szkoły.

O godzinie 17, w rocznicę godziny W, zabrzmiała strażacka syrena. Mieszkańcy wstali i chwilą ciszy uczcili pamięć powstańców.
Na rynku zaśpiewał również zespół Zgoda.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze