Reklama

Godzina W ? Chełmsko Śląskie

Mieszkańcy Chełmska Śląskiego spotkali się dzisiaj (środa, 1 sierpnia) na rynku, aby uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Na ławeczkach w rynku przyczepione zostały karty opisujące historię powstania. Każdy mógł się z nimi zapoznać. Zainteresowani mieszkańcy otrzymywali również ulotki dotyczące walki mieszkańców stolicy.

Na rynku można było również sprawdzić swoją wiedzę o powstaniu. W przerwach między odtwarzanymi utworami oraz wspomnieniami powstańców, pamiętniki z powstania odczytywali uczniowie chełmskiej szkoły.

O godzinie 17, w rocznicę godziny W, zabrzmiała strażacka syrena. Mieszkańcy wstali i chwilą ciszy uczcili pamięć powstańców.

Reklama

Na rynku zaśpiewał również zespół Zgoda.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama