26 marca 2026 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - PAIH – Gala Inwestora 2026. W uroczystości gościł Prezes Zarządu SSEMP S.A. – Arkadiusz Dybiec.
Gala Inwestora stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń podsumowujących inwestycje realizowane przy wsparciu PAIH. To także przestrzeń do rozmów i pogłębiania relacji między biznesem, instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi oraz JST.
Gala ma przy tym wymiar nie tylko podsumowujący, lecz także symboliczny - to coroczne wydarzenie przypominające, że Polska pozostaje w gronie najbardziej atrakcyjnych kierunków inwestycyjnych w Europie.
Galę zainaugurowały przemówienia: Wicemarszałek Sejmu - Moniki Wielichowskiej, Wiceministra Rozwoju i Technologii - Michała Jarosa, byłego Premiera - Jana Krzysztofa Bieleckiego, Prezesa PAIH - Andrzeja Dychy oraz Wiceprezesa PAIH, Pawła Pudłowskiego.
Wystąpienia podkreślały kluczową rolę inwestycji w dalszym rozwoju polskiej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów strategicznych i przyszłościowych.
Najważniejszym punktem wydarzenia była ceremonia wręczenia nagród - wyróżnienia trafiły w ręce firm i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego i promocji Polski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze