Zgodnie z zapowiedzią do Kamiennej Góry dotarł dzisiaj (niedziela, 29 września) zabytkowy wagon motorowy M.262.1002.
Zabytkiem przyjechał grupa ok. 40 miłośników fotografii i kolei. Większość z nich to Czesi. Specjalny kurs rozpoczął się w Trutnovie. Następnie wagon pojechał do Adrspachu i poprzez Kralovec dotarł do Polski. Po drodze fotografowie uwieczniali zabytek na stacjach. Tak było również w Kamiennej Górze.
Odrestaurowany wagon jest prywatną własnością. Pochodzi z 1956 roku. Ten model produkowany był od 1949 do 1960 roku.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze