Reklama

Ford Włodek - galeria zdjęć

Dzisiaj (sobota, 14 stycznia) w Ogorzelcu odbyło się uroczyste przekazanie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej nowego małego wozu - forda transita.



Ford ma napęd na 4 koła, 2,2 litrowy silnik diesla. Zastąpił 34-letniego żuka. OSP Ogorzelec nadal korzystać będzie ze średniego wozu ? stara 266. Podczas uroczystości wóz otrzymał imię Włodek, na cześć druha Włodzimierza Respondka. Wójt Patryk Straus przekazał strażakom kluczyki do forda, dowód rejestracyjny i wiaderko z akcesoriami do czyszczenia pojazdu. Przedstawiciele instytucji, które wspomogły zakup, otrzymali podziękowania od jednostki OSP.

Na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 3 z Kamiennej Góry, które tworzą najmłodszą drużynę strażacką w powiecie. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny oraz pokaz ratownictwa.

Samochód kosztował 266 tys. zł. Zakup pojazdu był możliwy dzięki dofinansowaniu z kilku źródeł. Urząd Marszałkowski przekazał 50 tys. zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 30 tys. zł, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej 64 tys. zł, Nadleśnictwo Kamienna Góra 10 tys. zł. Resztę kwoty dołożyła gmina Kamienna Góra. Z budżetu samorządu pochodziło 112 tys. zł.

Historia strażackiej jednostki w Ogorzelcu sięga 1911 roku. Po II wojnie światowej jednostka reaktywowana została w 1945 roku. Jej rozwój związany jest z funkcjonującym we wsi zakładem Inco-Veritas. Od połowy lat 70-tych XX wieku była to jednostka zakładowa. Dysponowała trzema wozami bojowymi ? żukiem, starem i jelczem. Po upadku zakładu samochody przejęła gmina. Z powodu braku garażu jelcz przekazany został do innej jednostki. Obecnie jednostkę tworzy 51 druhów, w tym 17 czynnych i 12 w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. OSP Ogorzelec należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dysponuje starem 266 z 1982 roku, który na początku XX wieku przejęty został od wojska i poddany karosacji, a od dzisiaj również fordem transitem.

Prezes OSP Ogorzelec Piotr Respondek przypomniał, że jednostka, jako jedyna w gminie, nie ma sztandaru, ale ma się to zmienić już w tym roku, podczas obchodów Dnia Strażaka.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama