Do strażaków ochotników z Ogorzelca dotarł nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Ford transit z napędem na cztery koła i silnikiem 2,2 TDCi o mocy 125 KM.
Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował ponad 266 tys. zł. Pieniądze pochodziły z kilku źródeł. Najwięcej (112 tys. zł) z budżetu gminy, reszta z Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (za pośrednictwem komendy głównej PSP), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Nadleśnictwa Kamienna Góra.
Ford zastąpi 34-letniego żuka wykorzystywanego do tej pory w jednostce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze