Wczoraj (wtorek, 20 listopada) we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. W hali sportowej Hasta La Vista, spotkało się 12 najlepszych zespołów z całego województwa.
W finale wystąpiły drużyny z Kamiennej Góry i z Pisarzowic. Turniej finałowy jest bardzo trudny i wyczerpujący, zawodnicy rozgrywają wiele spotkań, często bardzo wyrównanych i zaciętych.
Duży sukces osiągnęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1. Katarzyna Pawłowska, Anna Kulas, Dominika Walczuk i Anna Bagniuk zdobyły wicemistrzostwo województwa. Badmintonistki z ?jedynki? na swej drodze do finału pokonały wszystkie drużyny, uległy tylko przeciwniczkom ze Szkoły Podstawowej nr 36 z Wrocławia (mistrz strefy wrocławskiej).
Bardzo dobry występ zanotowały zespoły chłopców. Obie reprezentacje zajęły miejsca tuż za podium. Drużyna z Pisarzowic pod opieką Bartosza Łukasika, zajęła czwarte miejsce. Chłopcy wystąpili w składzie: Wiktor Zarzycki, Kacper Zawiłowicz i Oskar Ora. Również wysokie (piąte) miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zespół na ?piątkę? to: Korneliusz Olszewski, Fabian Lewicki, Adrian Białas i Jakub Olczak.

Klasyfikacja generalna Finału Dolnośląskiego Igrzysk Dzieci w badmintonie drużynowym.
Dziewczęta:
1 m. ? SP 36 Wrocław,
2 m. ? SP 1 Kamienna Góra,
3 m. ? SP Kaczorów,
4 m. ? SP Jedlina Zdrój,
5 m. ? SP 3 Bogatynia, SP Gniechowice,
7 m. ? SP 3 Złotoryja, SP 6 Jelenia Góra,
9 m. ? SP Korzeńsko, SP 1 Złotoryja,
11 m. ? SP 21 Wałbrzych, SP Złoty Stok
Chłopcy:
1 m. ? SP 6 Jelenia Góra,
2 m. ? SP Korzeńsko,
3 m. ? SP Lipa,
4 m. ? SP Pisarzowice,
5 m. ? SP 1 Kamienna Góra, SP Kaczorów,
7 m. ? SP Żmigród, SP ? Gniechowice,
9 m. ? SP Duszniki Zdrój, SP Chobienia,
11 m. ? SP 21 Wałbrzych, SP 1 Kamieniec Ząbkowicki
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze