Dzisiaj (wtorek, 14 lutego) w Centrum Kultury w Kamiennej Górze dzieci spotkały się z przyrodnikami. Spotkanie poprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Kamienna Góra.
Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. czym różni się trop od śladu. Poznali również odciski pozostawiane przez zwierzęta żyjące w Kamiennej Górze i okolicach. Podczas zajęć w budynku dzieci przygotowały w masie solnej odciski kopyt, racic i łap.
Zdobytą wiedzę dzieci sprawdziły podczas spaceru po miejskim parku.
Kolejne przygody z przyrodą zaplanowane są na następny wtorek na godzinę 11:00.
Z powodu ptasiej grypy w tym roku zrezygnowano ze spaceru nad zalew i poznawania ptactwa tam żyjącego.
Więcej o ofercie Centrum Kultury na ferie czytaj: Ferie w Kamiennej

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze