Reklama

Europosłowie 2014

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.



Powiat kamiennogórski jest częścią okręgu 12 dolnośląsko-opolskiego. W nowym PE reprezentować nas będzie sześcioro posłów (do tej pory mieliśmy 5 przedstawicieli).

Największe poparcie uzyskał Bogdan Zdrojewski ("jedynka" Platformy Obywatelskiej), poparło go 162 426 osób. PO uzyskało również drugi mandat. Uzyskała go Danuta Jazłowiecka (38 652 głosów). Również Prawo i Sprawiedliwość uzyskało dwa mandaty. Nasz okręg reprezentować będą Dawid Jackiewicz (79 942) i Kazimierz Michał Ujazdowski (48 945). Do PE z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unii Pracy weszła Lidia Geringer de Oedenberg (53 790). Dolnośląsko-opolską szóstkę w PE uzupełni Robert Iwaszkiewicz (Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke - 29 505).

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama