Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Powiat kamiennogórski jest częścią okręgu 12 dolnośląsko-opolskiego. W nowym PE reprezentować nas będzie sześcioro posłów (do tej pory mieliśmy 5 przedstawicieli).
Największe poparcie uzyskał Bogdan Zdrojewski ("jedynka" Platformy Obywatelskiej), poparło go 162 426 osób. PO uzyskało również drugi mandat. Uzyskała go Danuta Jazłowiecka (38 652 głosów). Również Prawo i Sprawiedliwość uzyskało dwa mandaty. Nasz okręg reprezentować będą Dawid Jackiewicz (79 942) i Kazimierz Michał Ujazdowski (48 945). Do PE z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unii Pracy weszła Lidia Geringer de Oedenberg (53 790). Dolnośląsko-opolską szóstkę w PE uzupełni Robert Iwaszkiewicz (Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke - 29 505).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze