W sobotę, 20 listopada, w Krzeszowie odbyła się uroczysta impreza jubileuszowa zespołu Złote Nutki z Przedwojowa.
Złote Nutki mają już 10 lat. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy mieszkańców Przedwojowa, którzy postanowili się spotykać aby wspólnie śpiewać. Kierownikiem formacji od jej powstania jest Dorota Potoniec. Większość członków zespołu ma swoje korzenie na Sądecczyźnie co w dużym stopniu określiło repertuar. Zespól reprezentuje swoją miejscowość oraz gminę Kamienna Góra na wielu imprezach. Ma w swoim dorobku warsztaty z zespołem Śląsk, widowisko Misterium Chleba oraz radiową przygodę.
Jubileusz zespołu odbył się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie. Przybyli goście i przyjaciele zespołu. Swoimi występami uświetniły uroczystość zespoły: Swojacy, Izerskie Bogdanki, Olga oraz Miłek. Życzenia zespołowi złożyli przedstawiciele gminy wiejskiej Kamienna Góra, powiatu kamiennogórskiego oraz instytucji zaprzyjaźnionych z zespołem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze