Dzisiaj (niedziela, 16 października) przed obeliskiem upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II spotkali się kamiennogórzanie. Wspólnie świętowali rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.
W kamiennogórskich uroczystościach uczestniczył w tym roku biskup Zbigniew Kiernikowski oraz poseł Marzena Machałek. Przed obeliskiem kwiaty złożyli również samorządowcy.
Tradycyjnie na rondzie odpalone zostały race. Na scenie ustawionej nieopodal wystąpiły dzieci i młodzież.
Kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem 16 października 1978 roku. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 400 lat papieżem niebędącym Włochem. 16 października to Dzień Papieża Jana Pawła II, święto ustanowione przez Sejm.
Inicjatorem obchodów w Kamiennej Górze jest Roman Jakóbczyk.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze