Miesiąc po zniszczeniu banerów wyborczy jednego z kandydatów na prezydenta kamiennogórscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o ten czyn mężczyzn.
Banery niszczone były między 20 a 23 lutego. Na materiałach oprócz bazgrołów, pojawiły się swastyki, stąd dodatkowe zarzuty dla zatrzymanych.
26 marca policjanci zatrzymali 29-latka, którego podejrzewali o niszczenie materiałów. Kilka dni później (31 marca) zatrzymany został 31-latek. Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego. Podejrzani nagrani zostali przez kamery monitoringu.
Obaj usłyszeli zarzuty związane z niszczeniem mienia oraz propagowaniem ustroju nazistowskiego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze