Reklama

Droga Krzyżowa w Krzeszowie

Kilka setek wiernych przeszła dzisiaj (piątek, 18 kwietnia) Drogę Krzyżową szlakiem Kalwarii Krzeszowskiej. 

Wierni wyszli spod bazyliki. W rolę Pana Jezusa wcielił się Stanisław Wesołowski. Na stacjach pomagali mu uczniowie Zespołu Szkół w Krzeszowie oraz mieszkańcy Krzeszowa i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Kamiennej Góry. Przygotowania do odegrania Męki Pana Jezusa trwały od dwóch miesięcy.

W tym roku w kaplicy Loretańskiej powstał Ogród Oliwny. Grób Pański ustawiony został w Mauzoleum Piastów. 

Tradycja Drogi Krzyżowej w Krzeszowie sięga 1661 roku kiedy opat Bernard Rossa zobaczył taką drogę w Rzymie. Opat postanowił przenieść przedstawienie pasyjne do Krzeszowa. Już w 1672 roku powstała kalwaria. Według źródeł w Drodze uczestniczyło nawet ponad 6 tysięcy ludzi. Była na tyle ciężka, że na jej trasie dochodziło do omdleń. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama