Kilka setek wiernych przeszła dzisiaj (piątek, 18 kwietnia) Drogę Krzyżową szlakiem Kalwarii Krzeszowskiej.
Wierni wyszli spod bazyliki. W rolę Pana Jezusa wcielił się Stanisław Wesołowski. Na stacjach pomagali mu uczniowie Zespołu Szkół w Krzeszowie oraz mieszkańcy Krzeszowa i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Kamiennej Góry. Przygotowania do odegrania Męki Pana Jezusa trwały od dwóch miesięcy.
W tym roku w kaplicy Loretańskiej powstał Ogród Oliwny. Grób Pański ustawiony został w Mauzoleum Piastów.
Tradycja Drogi Krzyżowej w Krzeszowie sięga 1661 roku kiedy opat Bernard Rossa zobaczył taką drogę w Rzymie. Opat postanowił przenieść przedstawienie pasyjne do Krzeszowa. Już w 1672 roku powstała kalwaria. Według źródeł w Drodze uczestniczyło nawet ponad 6 tysięcy ludzi. Była na tyle ciężka, że na jej trasie dochodziło do omdleń.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze