Młodzież z gimnazjum w Lubawce zaprezentowała dzisiaj (wtorek, 12 listopada) program słowno-muzyczny dotyczący rocznicy odzyskania niepodległości.
Młodzież postanowiła przypomnieć "Nasze drogi do wolności". Uczestników uroczystości przeniosła do 1795 roku, momentu utraty przez Polskę niepodległości po trzecim rozbiorze. Stopniowo, poprzez powstania, dwie wojny światowe i protesty społeczeństwa podczas "totalitaryzmu sowieckiego", goście powrócili do współczesnej, wolnej Polski.
Program obejrzeli uczniowie lubawskiej szkoły. Przedstawiciele kombatantów, Sybiraków, nauczyciele i samorządowcy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze