W niedzielę (14 września) w Strzegomiu odbyły się dożynki wojewódzkie. Wśród 23 powiatów znalazła się reprezentacja powiatu kamiennogórskiego.
Do Strzegomia pojechał zespół Zgoda z Chełmska Śląskiego oraz mieszkańcy Olszyn z wieńcem. Delegacji towarzyszyła starosta Ewa Kocemba.
W dożynkach uczestniczyli przedstawiciele kancelarii prezydenta, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, samorządów Dolnego Śląska i duchowieństwa. Mszę świętą odprawił biskup świdnicki Ignacy Dec. Podczas dożynek wręczone zostały odznaczenia zasłużonym rolnikom.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze