Trwają przygotowania do dożynek gminy Kamienna Góra. W tym roku uroczystości odbędą się w Pisarzowicach. Przygotowania widać już nawet przy wjeździe do wsi.
Podróżni jadący drogą wojewódzka Kamienna Góra - Kowary bez trudu zauważą nowy ciągnik z przyczepą, rolnika i krowę ustawione przy drodze przed Pisarzowicami. Wieś już teraz promuje dożynki, które odbędą się 2 września (sobota).
Dożynki odbędą się na terenie Gościńca Rudawskiego. O godzinie 16:00 rozpocznie się msza święta, podczas której poświęcone zostaną wieńce dożynkowe. Na godzinę 17:15 zaplanowano oficjalne otwarcie uroczystości. Zespół Ludowo Estradowy "Mokrzeszów" zaprezentuje inscenizację "Misterium chleba". Wystąpi Zespół Tańca Narodowego "Krąg" ze Świdnicy. Zaplanowano prezentacje chlebów i wieńców oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zgromadzeni poznają również wyniki konkursu "Piękna i czysta zagroda". Organizatorzy przygotowują również konkursy i zabawy.
O godzinie 19:00 rozpocznie się plenerowa biesiada i zabawa.
Wstęp na dożynki jest bezpłatny. Korzystanie z części propozycji m.in. stoisk gastronomicznych, rzemieślniczych, itp. będzie odpłatne.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze