Dzisiejsze (sobota, 1 września) dożynki w Lubawce rozpoczęły się od wielkiej ulewy. Mimo to, po mszy dziękczynnej w lubawskim kościele, pochód dożynkowy przeszedł ulicą Kamiennogórską do parku Watra, gdzie odbywa się tegoroczne święto rolników z gminy Lubawka.
Gospodarzami dożynek są sołectwa Okrzeszyn i Uniemyśl. Tradycyjnie ogłoszono konkursy na wieńce dożynkowe oraz chleby. W tym roku świętowanie plonów połączone jest z jubileuszem zespołu Zgoda z Chełmska Śląskiego. W 35. rocznicę działalności zespół odebrał gratulacje i podziękowania, rozpoczął również część koncertową dożynek.
Na scenie wystąpiły również zespoły Wrzos z Lubawki i Dwa Kolory z Nieporętu.
Dla publiczności pomyślano o konkursach m.in. na ubijanie masła. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Krywań z Zakopanego.
Tradycyjnie podczas dożynek można było spróbować lokalnych specjałów oraz kupić wyroby rękodzielnicze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze