Reklama

Dożynki w Lubawce - galeria zdjęć

Dzisiejsze (sobota, 1 września) dożynki w Lubawce rozpoczęły się od wielkiej ulewy. Mimo to, po mszy dziękczynnej w lubawskim kościele, pochód dożynkowy przeszedł ulicą Kamiennogórską do parku Watra, gdzie odbywa się tegoroczne święto rolników z gminy Lubawka.

 

Gospodarzami dożynek są sołectwa Okrzeszyn i Uniemyśl. Tradycyjnie ogłoszono konkursy na wieńce dożynkowe oraz chleby. W tym roku świętowanie plonów połączone jest z jubileuszem zespołu Zgoda z Chełmska Śląskiego. W 35. rocznicę działalności zespół odebrał gratulacje i podziękowania, rozpoczął również część koncertową dożynek.

Na scenie wystąpiły również zespoły Wrzos z Lubawki i Dwa Kolory z Nieporętu.

Dla publiczności pomyślano o konkursach m.in. na ubijanie masła. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Krywań z Zakopanego.

Reklama

Tradycyjnie podczas dożynek można było spróbować lokalnych specjałów oraz kupić wyroby rękodzielnicze.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama