Podczas wczorajszej sesji radni sejmiku przyznalidotacje na prace konserwatorskie i remoonty zabytków.
Sejmik miał do podziału 5 mln zł. Zgłoszonych zostało 299 wniosków na ponad 31 mln zł. Pieniędzy wystarczyło na 165 zadań.
Wśród beneficjentów jest krzeszowska parafia pw. Wniebowzięcia NMP, która uzyskała 15 tys. zł na konserwację dwóch świeczników. Parafia uzyskała również 40 tys. zł na wzmocnienie więźby dachowej w ko.ściele pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku. 15 tys. zł parafia otrzymała na kjonserwację obrazów "Święty Benedykt" i "Święta Scholastyka" z klasztoru sióstr Benedyktynek.
Opactwo Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie uzyskało 15 tys. zł na kontynuację konserwacji obrazów olejnych, portretów kseni i fundatorów klasztoru. Drugą dotację, również na 15 tys. zł, siostry otrzymały na czwarty etap konserwację barkowych obrazów z klasztoru.
Parafia pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim na konserwację dekoracji sgraffita na elewacji dawnej szkoły parafialnej uzyskała 30 tys. zł. Kolejne 25 tys. zł parafia otrzymała na prace konserwatorskie dekoracji stiukowej w kościele.
Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej uzyskała 20 tys. zł na wymianę okien w Kościele Łaski (etap V).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze