Reklama

Dotacja dla szkoły

Jedna szkoła z terenu powiatu kamiennogórskiego otrzyma dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu ?Godność, wolność, niepodległość?.

 

Dofinansowanie otrzyma 257 szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Pieniądze przeznaczone będą na organizację obchodów związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dotacje przyznane zostały po rozpatrzeniu zgłoszonych na konkurs propozycji.

Na konkurs wpłynęło 2500 wniosków. Przyznane dotacje wynoszą od 3 do 10 tys. zł. Łącznie 257 placówek otrzyma ponad 2 mln zł. Dotacja może być przeznaczona na wystawy pamiątek związanych z rocznicą, zgromadzonych i opisanych przez uczniów oraz wycieczki, a także inne działania związane z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości. Wnioski rozpatrywane były w trzech etapach. W pierwszym, przygotowane przez szkoły wnioski, weryfikowały organy prowadzące. W drugim etapie propozycje rozpatrywał zespół powołany przez wojewodę, w trzecim grupa powołana przez minister.

Reklama

Jedyną szkołą z powiatu kamiennogórskiego, która uzyskała dotację jest Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry (ul. Jeleniogórska). Szkoła uzyskała 5280 zł.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama