Jedna szkoła z terenu powiatu kamiennogórskiego otrzyma dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu ?Godność, wolność, niepodległość?.
Dofinansowanie otrzyma 257 szkół i placówek oświatowych z całej Polski. Pieniądze przeznaczone będą na organizację obchodów związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dotacje przyznane zostały po rozpatrzeniu zgłoszonych na konkurs propozycji.
Na konkurs wpłynęło 2500 wniosków. Przyznane dotacje wynoszą od 3 do 10 tys. zł. Łącznie 257 placówek otrzyma ponad 2 mln zł. Dotacja może być przeznaczona na wystawy pamiątek związanych z rocznicą, zgromadzonych i opisanych przez uczniów oraz wycieczki, a także inne działania związane z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości. Wnioski rozpatrywane były w trzech etapach. W pierwszym, przygotowane przez szkoły wnioski, weryfikowały organy prowadzące. W drugim etapie propozycje rozpatrywał zespół powołany przez wojewodę, w trzecim grupa powołana przez minister.
Jedyną szkołą z powiatu kamiennogórskiego, która uzyskała dotację jest Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry (ul. Jeleniogórska). Szkoła uzyskała 5280 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze