Takich zawodów w powiecie kamiennogórskim jeszcze nie było. Stadion w Lubawce gościł biathlonistów startujących w zmaganiach uczniów szkół z całego województwa dolnośląskiego. W Lubawce odbył się bowiem finał dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w biathlonie letnim.
Biathloniści, w zależności od kategorii wiekowej rywalizowali na dystansach 500, 800 lub 1000 metrów. Musieli wykazać się również celnością na strzelnicy. Wszystkie strzały oddawane były w pozycji leżącej z możliwością wykorzystania podpórki. Zawody rozegrane zostały na stadionie w Lubawce. Wystartowało w nich ponad 400 osób z całego województwa. Wcześniej nie było bowiem eliminacji powiatowych czy strefowych, jak w innych konkurencjach. Nie było też limitu zawodników. Rywalizację w Lubawce utrudniła pogoda, która letnie zdecydowanie nie była.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze