Reklama

Dolnośląski finał rywalizacji w biathlonie letnim

Takich zawodów w powiecie kamiennogórskim jeszcze nie było. Stadion w Lubawce gościł biathlonistów startujących w zmaganiach uczniów szkół z całego województwa dolnośląskiego. W Lubawce odbył się bowiem finał dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w biathlonie letnim.

Biathloniści, w zależności od kategorii wiekowej rywalizowali na dystansach 500, 800 lub 1000 metrów. Musieli wykazać się również celnością na strzelnicy. Wszystkie strzały oddawane były w pozycji leżącej z możliwością wykorzystania podpórki. Zawody rozegrane zostały na stadionie w Lubawce. Wystartowało w nich ponad 400 osób z całego województwa. Wcześniej nie było bowiem eliminacji powiatowych czy strefowych, jak w innych konkurencjach. Nie było też limitu zawodników. Rywalizację w Lubawce utrudniła pogoda, która letnie zdecydowanie nie była.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/09/2025 15:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama