Reklama

Do trzech razy sztuka

Dzisiaj (środa, 27 marca) radni miasta Kamienna Góra rozważali przyjęcie uchwały określającej nowe, wyższe stawki opłat za odbiór śmieci.

 

Projekt uchwały trafił do radnych już po raz trzeci. Dwa razy radni nie przyjęli propozycji burmistrza. Podczas krótkiej dyskusji przed głosowaniem radny Andrzej Grzyb dopytywał o różne stawki dla mieszkańców i podmiotów prawnych. Natomiast Wiesław Sobiechowski drążył sprawę zadłużenia miasta w stosunku do Sanikomu oraz dużego wzrostu ilości odbieranych śmieci. Okazało się, że w wyniku zlecenie odbioru śmieci od mieszkańców w ramach in-hause na 4 lata ustalona została wyższa stawka niż w przetargu na odbiór odpadów od osób prawnych. Ta druga umowa wygasa w tym roku i rozpisany będzie nowy przetarg. Miasto zalega Sanikomowi ok. 700 tys. zł, natomiast zadłużenie mieszkańców w stosunku do urzędu z tytułu odbioru odpadów to ok. 900 tys. zł. Planowany duży wzrost ilości odbieranych odpadów to efekt doliczenia do śmieci zabieranych od mieszkańców odpadów zbieranych z miejsc publicznych.

Reklama

Tym razem radni przyjęli nowe stawki. Za przyjęciem uchwały było 9 radnych, 4 zagłosowało przeciwko, 2 wstrzymało się od głosu. Od 1 maja mieszkańcy Kamiennej Góry płacić będą miesięcznie 14 zł od osoby za śmieci segregowane i 25 zł od osoby za niesegregowane.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama