Mieszkańcy Chełmska Śląskiego uczestniczyli dzisiaj (poniedziałek, 6 stycznia) w procesji z udziałem odtwórców ról Trzech Króli.
Nietypowy przebieg miała już dzisiejsza msza. Wierni, wspólnie z zespołem "Zgoda", śpiewali kolędy. Po mszy spod kościoła ruszyła procesja. Na wysokości domu kultury do orszaku dołączyli Trzej Królowie. Procesja przeszła wokół rynku i wróciła pod kościół.
Wszyscy spotkali się przy żywej szopce, tradycyjnie wystawianej przez mieszkańców Chełmska Śląskiego. Trzej Królowie złożyli pokłon świętej rodzinie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze