Z otoczenia Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze zniknęło jedno z asfaltowych boisk. Dzisiaj (piątek, 11 października) otwarty został nowy obiekt sportowy.
Prace budowlane trwały przez całe wakacje oraz we wrześniu. Przebudowane zostało jedno z nieużywanych boisk oraz bieżnia. Za 1,2 mln zł powstało wielofunkcyjne boisko, na którym można grać w piłkę ręczną, siatkówkę albo zamienić w dwa boiska do koszykówki. Stara bieżnia została skrócona, teraz można na niej biegać 60 m, oraz pokryta nową nawierzchnią. Obok powstała skocznia w dal. Między budynkiem szkoły a nowym boiskiem powstała strefa aktywności z siłownią zewnętrzną i stołem do tenisa.
Część kosztów pokryta została z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nowe boisko otworzyła minister Marzena Machałek, jej zaangażowanie w uzyskanie dotacji podkreślali samorządowcy.

Tuż po przecięciu wstęgi część zaproszonych gości próbowała swoich sił w rzutach do kosza. Wśród rzucających była również M. Machałek. Jako jedyny do kosza trafił Adam Blicharski, zastępca burmistrza Kamiennej Góry.
Po części oficjalnej, podczas której zagrał zespół muzyczne z LO, na nowych boiskach rozegrany został szkolny turniej koszykówki.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze