Reklama

Dla sportowców

Z otoczenia Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze zniknęło jedno z asfaltowych boisk. Dzisiaj (piątek, 11 października) otwarty został nowy obiekt sportowy.

 

Prace budowlane trwały przez całe wakacje oraz we wrześniu. Przebudowane zostało jedno z nieużywanych boisk oraz bieżnia. Za 1,2 mln zł powstało wielofunkcyjne boisko, na którym można grać w piłkę ręczną, siatkówkę albo zamienić w dwa boiska do koszykówki. Stara bieżnia została skrócona, teraz można na niej biegać 60 m, oraz pokryta nową nawierzchnią. Obok powstała skocznia w dal. Między budynkiem szkoły a nowym boiskiem powstała strefa aktywności z siłownią zewnętrzną i stołem do tenisa.

Część kosztów pokryta została z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nowe boisko otworzyła minister Marzena Machałek, jej zaangażowanie w uzyskanie dotacji podkreślali samorządowcy.

Reklama

Tuż po przecięciu wstęgi część zaproszonych gości próbowała swoich sił w rzutach do kosza. Wśród rzucających była również M. Machałek. Jako jedyny do kosza trafił Adam Blicharski, zastępca burmistrza Kamiennej Góry.

Po części oficjalnej, podczas której zagrał zespół muzyczne z LO, na nowych boiskach rozegrany został szkolny turniej koszykówki.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama