Reklama

Decyzja w sprawie podwyżki

Dzisiaj (czwartek, 10 grudnia) odbyła się sesja rady miasta Kamienna Góra. Radni rozważali przyjęcie, zaproponowanej przez burmistrza, podwyżki opłat za odbiór odpadów.

 

Zgodnie z propozycją cena miałaby wzrosnąć od 1 stycznia 2021 roku z 20 do 28 zł. Przed sesją część radnych prosiła o zmniejszenie skali podwyżki i ustalenie opłaty na poziomie 25 zł miesięcznie od osoby. Burmistrz wyraził na to zgodę. Przyjęcie mniejszej podwyżki oznaczałoby konieczność pokrycia w 2021 roku z budżetu miasta ok. 500 tys. zł kosztów funkcjonowania systemu odbioru odpadów. Utrzymanie obecnej stawki wiązałoby się z pokrycie z budżetu ok. 1,3 mln zł.

Podczas głosowania 6 radnych było za przyjęciem uchwały (Jerzy Basta, Jacek Bruździak, Regina Komorowska, Danuta Kurnyta, Bogdan Murawski i Iwona Szczerbaty), 6 przeciwko (Andrzej Grzyb, Violetta Majak, Łukasz Sławiński, Sławomir Sławiński, Wiesław Sobiechowski, Bogdan Wągrowski), 2 wstrzymało się od głosu (Elżbieta Seweryniak, Mariusz Łobos). Janusz Jarosz nie brał udziału w sesji. Taki wynik głosowania oznacza, że od 1 stycznia obowiązywać będą dotychczasowe stawki opłaty za odbiór śmieci.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama