Dzisiaj (czwartek, 10 grudnia) odbyła się sesja rady miasta Kamienna Góra. Radni rozważali przyjęcie, zaproponowanej przez burmistrza, podwyżki opłat za odbiór odpadów.
Zgodnie z propozycją cena miałaby wzrosnąć od 1 stycznia 2021 roku z 20 do 28 zł. Przed sesją część radnych prosiła o zmniejszenie skali podwyżki i ustalenie opłaty na poziomie 25 zł miesięcznie od osoby. Burmistrz wyraził na to zgodę. Przyjęcie mniejszej podwyżki oznaczałoby konieczność pokrycia w 2021 roku z budżetu miasta ok. 500 tys. zł kosztów funkcjonowania systemu odbioru odpadów. Utrzymanie obecnej stawki wiązałoby się z pokrycie z budżetu ok. 1,3 mln zł.
Podczas głosowania 6 radnych było za przyjęciem uchwały (Jerzy Basta, Jacek Bruździak, Regina Komorowska, Danuta Kurnyta, Bogdan Murawski i Iwona Szczerbaty), 6 przeciwko (Andrzej Grzyb, Violetta Majak, Łukasz Sławiński, Sławomir Sławiński, Wiesław Sobiechowski, Bogdan Wągrowski), 2 wstrzymało się od głosu (Elżbieta Seweryniak, Mariusz Łobos). Janusz Jarosz nie brał udziału w sesji. Taki wynik głosowania oznacza, że od 1 stycznia obowiązywać będą dotychczasowe stawki opłaty za odbiór śmieci.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze