Reklama

Czynsz w górę

Od 21 stycznia w Kamiennej Górze obowiązują nowe czynsze w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Zarządzenie w tej sprawie podpisał burmistrz Janusz Chodasewicz.

 

Maksymalna stawka czynszu za metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania wynosi teraz 6,37 zł miesięcznie. Do tej pory (od 2012 roku) obowiązywała stawka 4,90 zł.

Stawka czynszu obniżana jest w przypadku mieszkań o niższym standardzie, tak było też do tej pory. Dla przykładu za brak centralnego ogrzewania z sieci miejskiej lub kotłowni lokalnej stawka zmniejszana jest o 20%, brak instalacji gazowej, wc w lokalu, brak łazienki to w każdym przypadku 10% obniżki. 10% mniej płacą również lokatorzy mieszkań na osiedlu Antonówka i ul. Krzeszowskiej. Ciemna kuchnia to obniża o 5%.

Reklama

Czynsz w lokalach socjalnych wynosi obecnie 1,27 zł, do tej pory lokatorzy takich mieszkań płacili 0,98 zł.

Nowe stawki obowiązują od 21 stycznia w przypadku zawierania nowych umów. Dotychczasowi najemcy otrzymają propozycję zmiany umowy z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Nowe stawki obejmą ich od 1 maja 2019 roku.

O możliwości podwyżki czynszów pisaliśmy na początku roku.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama