Dzisiaj (środa, 21 grudnia) w gabinecie burmistrza Kamiennej Góry odbyło się wręczenie czujek tlenku węgla.
Urządzenia otrzymały wylosowane osoby (Losowanie czujek), które między 15 listopada a 15 grudnia złożyły w Urzędzie Miasta wypełnioną ankietę związaną z zagrożeniem powodowanym przez czad.
Jak podkreślił Sławomir Graczyk, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej, to pierwsza taka akcja na terenie powiatu kamiennogórskiego. Co roku w Polsce z powodu zatrucia czadem umiera ok. 50 osób, ponad 2 tysiące trafia do szpitala. Czadu nie można wyczuć ani zobaczyć. O rosnącym stężeniu ostrzegają czujki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze