Koło łowieckie Knieja Lubawka zakończyło realizację dwóch projektów ekologicznych "Czasy na lasy", skierowanych do uczniów szkół powiatu kamiennogórskiego i Mieroszowa.
W warsztatach edukacyjnych połączonych z sadzeniem drzew uczestniczyły: Szkoła Podstawowa nr 1 z Kamiennej Góry, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry, Szkoła Podstawowa z Krzeszowa, Publiczna Szkoła Podstawowa z Mieroszowa, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieroszowie oraz członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Przyszłość w Mieroszowie. W trakcie projektu dołączyli do nas przedszkolaki z Przedszkola nr 2 z Kamiennej Góry.
W warsztatach i sadzeniu drzew uczestniczyło 281 uczniów (na planowanych 180). Łącznie w projekcie uczestniczyło prawie pół tysiąca uczestników ? uczniowie, opiekunowie, pedagodzy, pracownicy Nadleśnictwa Kamienna Góra, myśliwi koła łowieckiego Knieja Lubawka, członkowie organizacji społecznych.
Posadzono drzewka ? świerk, modrzew, jodła ? na powierzchni prawie 0,9 ha w Leśnictwie Dobromyśl i w Mieroszowie na terenie ROD "Przyszłość". Partner projektu Nadleśnictwo Kamienna Góra mocno wsparł działania projektowe. Dziękujemy Stowarzyszeniu Pegaz z Jeleniej Góry za pomoc w składaniu i rozliczaniu wniosków, a Alicji Kozak ? członkowi tego stowarzyszenia oddzielnie za wymyślenie trafnego tytułu projektu "Czasy na lasy". Urząd Gminy Kamienna Góra wzbogacił warsztaty o informacje o segregacji odpadów. Członkowie ROD "Przyszłość" z Mieroszowa przekazali tereny na cele projektowe oraz masowo włączyli się do wsparcia działań. Dziękujemy zarządowi PKS Kamienna Góra za sprawny transport uczestników. Dziękujemy dyrekcji DPS w Szarocinie oraz cukierni Łodzianka za pyszną grochówkę i smaczne bułeczki drożdżowe. Cieszy nas udział w projektach osób prywatnych, które przyjeżdżały z rodzinami na tereny sadzenia w Mieroszowie.
Ta inicjatywa była impulsem dla kadry pedagogicznej i dzieci do zaprezentowania ciekawych spektakli o ekologii i przyrodzie. Były prezentowane na uroczystych apelach w szkołach, gdzie rozdawaliśmy uczestnikom projektów Certyfikaty, odznaki "Przyjaciel Przyrody", słodycze i podziękowania wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się do propagowania i wspierania tej idei. Członkowie koła łowieckiego Knieja Lubawka serdecznie dziękują tym wymienionym i tym niewymienionym za aktywne wsparcie tej inicjatywy.
Więcej o projektach na: www.kniejalubawka.wordpress.com
Henryk Kubieniec ? koordynator projektu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze