Reklama

Coś się kończy, aby coś się zaczęło w Szarocinie

W dniu 18 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Szarocinie odbyło się, w dwóch turach, uroczyste Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz klas IV-VIII. W „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Kamienna Góra” organizowanym przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra w poprzednim roku kalendarzowym aktywnie uczestniczyli uczniowie obecnych klas II-IV – członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Uroczyste podsumowanie kończące Szkolny Sezon Turystyczny 2022 na terenie Gminy Kamienna Góra przeprowadzono w sali lekcyjnej w budynku nr 2. Na tradycyjne od lat „turystyczne święto” młodych turystów o godz. 8.20 oprócz uczestników wycieczki przyrodniczej do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra w Krzeszowie przybyli uczniowie klasy I zainteresowani włączeniem się w działania turystyczno-krajoznawcze kamiennogórskiego Oddziału PTSM.

Otwarcia Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego dokonała dyrektor szkoły Barbara Stanek, która pogratulowała uczniom oraz ich opiekunkom rozwijania zainteresował turystyczno-krajoznawczych, zdobywania nowych wiadomości krajoznawczo-przyrodniczych życząc jednocześnie wielu przygód w trakcie wypraw turystycznych w 2023 roku.

Reklama

Następnie uczestnicy podsumowania zobaczyli okolicznościową prezentację wraz ze slajdami zawierającymi zdjęcia z turystycznych eskapad, w których wzięli udział uczniowie trzech szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienna Góra. Podsumowywany Szkolny sezon Turystyczny zainaugurowali 23 maja 2022 r. uczniowie klas I-III ze  Szkoły Podstawowej w Szarocinie, a kontynuowali młodzi turyści z Krzeszowa oraz Ptaszkowa. Zakończyli go 14 grudnia 2022 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestnicząc w ciekawych warsztatach zdobienia bombek oraz zwiedzając z przewodniczką zakład produkujący je – PP-H „Vitbis” w Złotoryi. Wspólne oglądanie prezentowanych na slajdach zdjęć z odbytych wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych wywoływało wśród uczniów wiele emocji oraz radości, szczególnie w momentach gdy rozpoznawali na nich siebie oraz kolegów i koleżanki z innych szkół.. 

Po wspomnieniach z odbytych wycieczek ph. „Przeżyjmy to jeszcze raz” wszystkim aktywnie uczestniczącym  w różnorodnych działaniach turystyczno-krajoznawczych wychowawczynie  poszczególnych klas wręczyły okolicznościowe dyplomy indywidualne, podpisane przez Wójta Gminy Kamienna Góra Patryka Strausa oraz upominki rzeczowe w postaci długopisów z grawerem „Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Szkolny Rok Turystyczny 2021/2022 Gmina Kamienna Góra” kart pamiątkowych Karkonoski Piotruś prezentujące najciekawsze obiekty krajoznawcze Karkonoszy.  

Reklama

Także ich opiekunki otrzymały upominki rzeczowe za aktywne popularyzowanie turystyki oraz krajoznawstwa regionu wśród młodzieży szkolnej w postaci albumów krajoznawczych Karkonosze, Góry Izerskie, a Pani dyrektor tradycyjny od 2015 r. „kubek turystyczny” Podsumowania Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022. Również Jerzy Rubach otrzymał słodki upominek oraz kwiatek z bibuły. Oglądający prezentację pierwszoklasiści do wyruszenia na tegoroczne zajęcia edukacyjne do wybranych centrów edukacji oraz szlaki turystyczne jako członkowie Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze.

Podsumowujące spotkanie w klasach IV-VIII rozpoczęło się od wręczenia dyplomów indywidualnych  wraz z kartami pamiątkowymi Karkonoski Piotruś uczniom klasy IV, a następnie wspólnie obejrzeli prezentację z ubiegłorocznych wycieczek swoich kolegów i koleżanek ze szkół podstawowych w Krzeszowie i Ptaszkowie.    

Reklama

Kolejne przeniesione z grudnia z powodu szalejącej grypy i niedomagań zdrowotnych głównego animatora turystyki szkolnej w szkołach podstawowych powiatu kamiennogórskiego przeprowadzone zostaną dla młodych turystów 19-20 stycznia 2023 r. reprezentacyjnej Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza, do której zostali zaproszeni uczniowie 23. klas kamiennogórskich szkół podstawowych.

Łącznie z Podsumowaniem Szkolnego Sezonu Turystycznego 2022 przeprowadzonym w Publicznej Szkole Podstawowej w Szarocinie, w szesnastu działaniach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra uczestniczyło łącznie 516 uczestników, w tym 492 uczniów i ich opiekunów z trzech szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kamienna Góra, którzy planują już nowe wyprawy edukacyjne i turystyczno-krajoznawcze w ramach Szkolnego Sezonu Turystycznego 2023, w którym kamiennogórski Oddział PTSM będzie obchodził XXV-lecie swojej działalności na rzecz rozwoju turystyki szkolnej oraz zainteresowań krajoznawczo-przyrodniczych młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.  

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama