- Podczas Komisji prezes PCZ Kamienna Góra przekazała nam niepokojące informacje na temat funkcjonowania szpitala ? mówiła podczas dzisiejszej (wtorek, 30 kwietnia) sesji radna Bożena Kończak. Czy szpital w Kamiennej Górze może być zlikwidowany? Czy powstanie w nim Zakład Opiekuńczo Leczniczy (ZOL)? Jasnych odpowiedzi nie było!
Według harmonogramu podczas VII Sesji Rady Powiatu powinna zostać przedstawiona sytuacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, której właścicielem jest powiat. Do tej pory takie sprawozdania odbywały się zgodnie z harmonogramem. W tym roku dyskusja na temat kondycji szpitala została przesunięta. Według przewodniczącej rady powiatu Edyty Wyrostek stało się to na wniosek Barbary Kosak, prezes PCZ. Jak poinformowała przewodnicząca prezes musiała wyjechać.
W kuluarach mówi się nawet o zamknięciu szpitala. Brakuje lekarzy na największym i najważniejszym oddziale internistycznym. Nie ma lekarzy do obstawienia dyżurów, a także częściowo na pracę w ciągu dnia.
Według starosty Jarosława Gęborysa trwają poszukiwania przynajmniej jednego lekarza chorób wewnętrznych. Na już potrzebny jest też pediatra.
Bożena Kończak (radna powiatowa) zaproponowała zwołanie sesji nadzwyczajnej w maju w celu omówienia problemów szpitala powiatowego. Nie zgodził się z nią starosta, który uznał, że sesja w tym temacie byłaby stratą czasu radnych. Zaproponował, aby radni zamiast na sesję nadzwyczajną spożytkowali swój czas na rozmowy ze znajomymi lekarzami i proponowali im pracę w Kamiennej Górze.
Jednocześnie J. Gęborys zaznaczył, że brakuje lekarzy wszędzie. We wszystkich szpitalach czy to samorządowych czy prywatnych. Najbardziej właśnie internistów. Zaznaczył, że lekarzy jest za mało i są to zaniedbania sprzed lat. Niestety miasto Kamienna Góra i tutejszy szpital nie jest miejscem pierwszego wyboru dla lekarza, na którego czeka kilka miejsc pracy, w tym też w dużych miastach.
W dalszej części sesji wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska mówiła o nowych projektach na terenie szpitala. M. Krzyszkowska odpowiadała na pytanie radnej Urszuli Machaj na temat pomocy osobom starszym. Między wierszami można było odnieść wrażenie, że w szpitalu może powstać coś na kształt Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Wicestarosta nie chciał mówić o szczegółach, bo nie została upoważniona przez prezes PCZ. O takim scenariuszu rozwoju szpitala w Kamiennej Górze kilka lat temu mówił już poprzedni prezes PCZ Wiktor Król. Jak poinformowała M. Krzyszkowska pozyskano około 2,3 miliona złotych na opiekę nad osobami starszymi. Nieoficjalnie wiadomo, że trwały pomiary szerokości drzwi, okien i pomieszczeń. Tak jakby szykowano się do remontu i przystosowywania pomieszczeń do nowej roli.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze