Reklama

Co z pogotowiem?

Za niespełna tydzień mogą pojawić się problemy z funkcjonowaniem pogotowia ratunkowego. To efekt propozycji zmiany poziomu finansowania jednostek, a co za tym idzie obniżenia wynagrodzeń pracownikom.

Od 1 lipca zmienić ma się poziom finansowania pogotowia ratunkowego. Dolnośląscy ratownicy mają mieć obniżone wynagrodzenie o 25%. Dotyczy to wszystkich, zarówno zatrudnionych na etatach, jak i na kontraktach. Ratownicy nie zgadzają się na pracę na nowych warunkach. Jeśli zasady nie zmienią się, ratownicy nie będą podpisywać nowych kontraktów.

Na 30 czerwca ratownicy zapowiedzieli protest we Wrocławiu. Mają nadzieję przekonać rząd do zmiany decyzji.

Problem dotyczy również załóg pracujących na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama