Z segregacją śmieci na terenie gminy Marciszów było na początku wprowadzania systemu bardzo dobrze. Obecnie w gminie grożą podwyżki.
Wszystko przez rozleniwienie mieszkańców, którzy przestali segregować śmieci. Mieszkańcy wrzucając do kubłów na odpady zmieszane szkło i ciężkie materiały doprowadzili do sytuacji kiedy tonaż odpadów znacząco wzrósł. To spowodowało większe koszty ponoszone przez gminę.
Wójt Stefan Zawierucha prognozuje, że podwyżka może wynieść nawet 2 złote na odpadach niesegregowanych oraz segregowanych. Urzędnicy apelują o większą dyscyplinę w segregacji odpadów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze