Sześć miesięcy pracy i piąte miejsce w kraju, to efekt udziału Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze w kampanii edukacyjnej ?Zmieniaj nawyki ? nie klimat!?.
Szkołę reprezentował ?Kwintet Klimatyczny ? Brygada KK? w składzie: Kacper Bidziński, Grzegorz Babiarz, Marcel Wiśniewski, Kacper Kopiecki i Kornel Pustuła z opiekunem Ewą Szczerbą.
W ramach projektu młodzież przekazywała informacje dotyczące zmian w klimacie. W pierwszym etapie gimnazjaliści przygotowali metryczkę i ekologiczną mapę gminy. Podczas drugiego etapu w szkole zorganizowana została zbiórka elektroodpadów. W Gimnazjum nr 1 zebrano 6 620 kg elektrośmieci.
Po podsumowaniu punktów z obu etapów, Brygada KK zajęła piąte miejsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze