Reklama

Bitwa w Lubawce

Rajd Arado dotarł do Lubawki dziś (30 kwietnia, niedziela) około 13.00. Bitwę „Pogranicze w ogniu” widzowie mogli obejrzeć na rynku o 16.00.

Z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, że jednostki rekonstrukcyjne można będzie oglądać najpierw w parku Watra. Jednak obozowisko rozbite zostało  od razu na rynku, gdzie z żołnierzami mogli się spotkać i porozmawiać wielbiciele militariów.

O 16.00 na rynku rozpoczęła się bitwa o wyzwolenie Lubawki, w której wzięły udział oddziały niemieckie, rosyjskie oraz I Korpusu Pancernego  Ludowego Wojska Polskiego. W tym roku bitwa objęła i ziemię i niebo. Efektowne widowisko obejrzała spora grupa mieszkańców Lubawki i okolic.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama