Stadion przy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze był dzisiaj areną rywalizacji uczniów szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyny walczyły o awans do zawodów wojewódzkich zaplanowanych na 10 października w Olszynie.
W skład każdej drużyny wchodziło sześć osób.
W rywalizacji dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci wygrała drużyna Szkoły Podstawowej z Lubawki (28:20,69), drugie miejsce zajęła kamiennogórska „dwójka” (29:12,96), trzecie „jedynka” z Kamiennej Góry (32:39,76). Kolejne miejsca zajęły szkoły z Krzeszowa (33:56,68) i Ptaszkowa (35:25,06).
W kategorii chłopców najlepsza była ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry (26:00,00). Drugie miejsce zajęła kamiennogórska „dwójka” (27:24,07), a trzecie Szkoła Podstawowa z Krzeszowa (27:25,71). Kolejne miejsca wywalczyły reprezentacje szkół z Lubawki (29:05,74) i Ptaszkowa (29:18,76).
Wśród dziewcząt wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lubawki (28:32,40), drugie miejsce wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamiennej Góry (29,24,01), trzecia byłą reprezentacja szkoły z Krzeszowa (33:06,42).
W rywalizacji chłopców najlepsi byli uczniowie Szkoły Podstawowej z Krzeszowa (39:26,81), drugie miejsce zajęła kamiennogórska „dwójka” (39:58,41), trzecie szkoła z Lubawki (42:06,53), czwarte ekipa z Ptaszkowa (42:28,53).
Do zawodów wojewódzkich awansowali zwycięzcy każdej z kategorii. Organizatorem zawodó był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze