Policjanci i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie promowali wczoraj udział w akcji Biała Wstążka.
- Kampania „Biała wstążka” to międzynarodowa akcja, która ma na celu budowanie świadomości społecznej na temat przemocy. Biała wstążka to symbol sprzeciwu wobec przemocy oraz gotowości do reakcji, a także swego rodzaju zobowiązanie, że samemu nigdy nie podniesie się ręki na drugą osobę. Reagowanie to społeczny obowiązek każdego z nas, powinien on wypływać z własnych przekonań, że każdy zasługuje na życie bez przemocy. - ideę akcji tłumaczy młodszy aspirant Katarzyna Trzepak z kamiennogórskiej policji.
Reklama
1 grudnia osoby wspierające akcję przypinają białą wstążkę. Przedstawiciele policji i PCPR odwiedzili wczoraj instytucje działające na terenie powiatu, zachęcali również mieszkańców do wsparcia akcji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze