Reklama

Bezpłatne badania

Prawie 50 tysięcy złotych wyda miasto Kamienna Góra na realizację nowego programu prozdrowotnego skierowanego do mieszkańców Kamiennej Góry.


- Przystąpiliśmy do realizacji projektu ?Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców miasta Kamienna Góra?. To poważny problem dotykający kobiety, dlatego do nich kierujemy tę ofertę. Mieszkanki Kamiennej Góry mogą skorzystać z badania bezpłatne ? mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Seniorki są najbardziej zagrożone osteoporozą ? chorobą układu kostnego, która nazywana jest także ?cichym złodziejem kości?. W wyniku procesu chorobowego poważnie zwiększa się ryzyko złamań. Badania wskazują, że ok. 40 proc. kobiet po pięćdziesiątym roku życia doznaje co najmniej jednego złamania związanego z osteoporozą.
- W wyniku otwartego konkursu ofert realizatorem zadania w 2021 roku został dr Grzegorz Rozwadowski, który prowadzi gabinet w Kamiennej Górze. Aby zostać przebadanym należy zadzwonić i umówić się na wizytę ? tłumaczy Natalia Mataczyńska, kierownik wydziału promocji i polityki społecznej w kamiennogórskim ratuszu.
Realizacja miejskiego programu potrwa trzy lata. Program dedykowany jest dla kobiet, mieszkanek Kamiennej Góry, które ukończyły 65 lat, nie mają zdiagnozowanej i leczonej osteoporozy. Miasto otrzymało prawie 9 tys. złotych na realizację programu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama