Prawie 50 tysięcy złotych wyda miasto Kamienna Góra na realizację nowego programu prozdrowotnego skierowanego do mieszkańców Kamiennej Góry.
- Przystąpiliśmy do realizacji projektu ?Profilaktyka złamań osteoporotycznych dla mieszkańców miasta Kamienna Góra?. To poważny problem dotykający kobiety, dlatego do nich kierujemy tę ofertę. Mieszkanki Kamiennej Góry mogą skorzystać z badania bezpłatne ? mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Seniorki są najbardziej zagrożone osteoporozą ? chorobą układu kostnego, która nazywana jest także ?cichym złodziejem kości?. W wyniku procesu chorobowego poważnie zwiększa się ryzyko złamań. Badania wskazują, że ok. 40 proc. kobiet po pięćdziesiątym roku życia doznaje co najmniej jednego złamania związanego z osteoporozą.
- W wyniku otwartego konkursu ofert realizatorem zadania w 2021 roku został dr Grzegorz Rozwadowski, który prowadzi gabinet w Kamiennej Górze. Aby zostać przebadanym należy zadzwonić i umówić się na wizytę ? tłumaczy Natalia Mataczyńska, kierownik wydziału promocji i polityki społecznej w kamiennogórskim ratuszu.
Realizacja miejskiego programu potrwa trzy lata. Program dedykowany jest dla kobiet, mieszkanek Kamiennej Góry, które ukończyły 65 lat, nie mają zdiagnozowanej i leczonej osteoporozy. Miasto otrzymało prawie 9 tys. złotych na realizację programu z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze