Stowarzyszenie Lubawczanie poinformowało o zamontowaniu dwóch urządzeń AED na terenie Lubawki. Oba są dostępne całą dobę.
Stowarzyszenie uzbierało od mieszkańców, przedsiębiorców, firm i instytucji 7,5 tys. zł. W tym 1280 zł ze zbiórki prowadzonej na jednym z ogólnopolskich portali. Za te pieniądze kupione zostały dwa defibrylatory AED. Urządzenie pozwalają każdemu na prowadzenie masażu serca. Wystarczy podłączyć urządzenie do poszkodowanego i wykonywać polecenia głosowe.
Jedno z urządzeń zamontowane zostały w oknie Domu Kultury w Lubawce, drugie przy wejściu do Banku Spółdzielczego w rynku. W razie potrzeby każdy może z nich skorzystać i udzielić pomocy.
Stowarzyszenie chce stopniowo zwiększać liczbę tego typu urządzeń w Lubawce. Docelowa sieć ma pozwalać na dotarcie do AED w ciągu 3 minut z dowolnego miejsca Lubawki.
Stowarzyszenie Lubawczanie złożyło wnioski o dotacje na realizację programów edukacyjnych i informacyjnych dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
Zobacz także:

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze