Pogotowie Ratunkowe w Kamiennej Górze funkcjonuje bez zmian, zapewniał dzisiaj Piotr Archacki rzecznik tej placówki.
Na terenie powiatu kamiennogórskiego pracują dwa zespoły pogotowia. Po zawieszeniu działalności medycznej przez Powiatowe Centrum Zdrowia liczba ta nie zmieni się. Karetki transportować będą pacjentów do najbliższych szpitali. W przypadku urazów kończyn dala będzie to Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji, inne przypadki przewożone będą do szpitali w Jaworze, Kowarach, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. O wyborze miejsca decyduje stan pacjenta i możliwości placówki.
W związku z koniecznością pokonania przez karetkę większych odległości, wydłużą się czasy transportu. W przypadku braku na miejscu karetki, kamiennogórskie zespoły wspierane będą przez karetki z Bolkowa, Jawora czy Jeleniej Góry. Tak było też do tej pory.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze