Wczoraj w godzinach wieczornych 29 - letni mieszkaniec Przedwojowa prowadził swojego VW Golfa będąc mocno pijanym, a do tego bez prawa jazdy. Swoim zachowaniem spowodował poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, a w konsekwencji jadąc od strony Lubawki drogą K5, doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym prawidłowo Nissanem Micrą.
29 - latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało wynik niemalże 3,5 promila. W samochodzie w chwili zdarzenia znajdował się jego nietrzeźwy sąsiad. Kierowca odpowie za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a dodatkowo zostanie nałożona na niego grzywna w postaci mandatu karnego, za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień.
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze