Wczoraj (wtorek, 4 czerwca) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wzięli udział w obchodach Dnia Bez Przemocy. W szkole podsumowane zostały działania realizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła bez przemocy".
W cyklu imprez udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęła Sztafeta przeciw przemocy, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Kolejnym punktem obchodów był VI Szkolny Rajd Dzieci, Młodzieży i Dorosłych "Bobrzanie 2013". Uczniowie wzięli również udział w turnieju wiedzy krajoznawczej oraz w konkurencjach sprawnościowych.
W szkole można było także obejrzeć wystawę plakatów przygotowanych przez uczniów wszystkich klas. Propagowane hasło brzmiało "Agresji i przemocy mówimy NIE!".
Na zakończenie dnia wszystkie klasy odśpiewały przygotowane wcześniej piosenki wyrażające sprzeciw wobec niewłaściwych postaw i zachowań.
Imprezę zorganizowali Danuta Cierpikowsk i Marek Homoncik przy wsparciu pozostałych nauczycieli i rodziców.
Impreza odbyła się w ramach realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego "Mądrze żyć", którego głównym sponsorem jest Gmina Miejska Kamienna Góra.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze