Reklama

Bez prawka, ale pod wpływem?

We wtorek (18 listopada) około północy zatrzymany został 17-latek kierujący samochodem osobowym. Młodzieniec bardzo skomplikował sobie wejście w dorosłość.

Policjanci patrolowali gminę Lubawka. Ich uwagę zwrócił stan techniczny jednego z pojazdów. Zatrzymali go tuż przed wjazdem do Chełmska Śląskiego. Okazało się, że za kierownica siedział 17-latek. Młodzieniec nie miał prawa jazdy. Zainteresowanie policjantów wzbudziło zachowanie zatrzymanego. Wykonany test wykazał u niego obecność amfetaminy lub pochodnych. Stężenie znane będzie po wykonaniu badań krwi.

Reklama

- Kierowanie pojazdem mechanicznym, będąc pod wpływem narkotyków jest surowo zabronione i za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast kierowanie bez wymaganych uprawnień to wykroczenie, za które również orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę  w wysokości nie niższej niż 1500 złotych. - przypomina młodszy aspirant Katarzyna Trzepak z kamiennogórskiej policji.
 

Najlepszy burmistrz Lubawki w XXI wieku

Kogo, według Ciebie, można uznać za najlepszego burmistrza Lubawki w XXI wieku? Głosować można do godziny 20:00 23 listopada.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: policja Kamienna Góra
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama