Podczas dzisiejszej (czwartek, 25 stycznia) sesji radni Lubawki mieli zająć się ustaleniem stawek za odbiór odpadów. Do głosowania jednak nie doszło.
Według projektu uchwały nowe stawki miały wzrosnąć o 3 zł z 12 na 15 zł w przypadku segregowania śmieci i z 18 na 21 zł przy braku segregacji. Podana kwota to miesięczna opłata od jednej osoby. Wzrost kwot uzasadniony został zmianami zasad segregacji narzuconymi przez państwo.
Na komisjach radni nie zgodzili się na taką zmianę. Wskazana została również dodatkowa przyczyna konieczności podniesienia opłat. To zła segregacja śmieci przez mieszkańców. W związku z tym w Lubawce i Chełmsku Śląskim mają się odbyć spotkania przypominające zasady segregowania śmieci.
Dzisiaj podczas sesji projekt uchwały wraz z uzasadnieniem został odczytany, ale głosowanie nie odbyło się.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze