W sprawie szczepień na COVID-19 pojawia się coraz więcej informacji. Według Ministerstwa Zdrowia w pierwszej kolejności zaszczepieni mają być pracownicy ochrony zdrowia i seniorzy.
Jednostki ochrony zdrowia miały czas do 11 grudnia na zgłoszenie się do przeprowadzenia szczepień. Jeszcze dzień wcześniej przepisy i zasady przeprowadzenia szczepienia zostały zmienione. Na razie wiadomo, że pracowników ochrony zdrowia będą szczepiły szpitale włączone w tak zwaną sieć szpitali. W powiecie kamiennogórskim należą do niej:
- Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji, czyli DCR popularne ?sanatorium?
- Powiatowe Centrum Zdrowia, czyli szpital powiatowy w Kamiennej Górze.
W tej chwili (14.12.2020) wiadomo, że to te podmioty powinny być odpowiedzialne za przeprowadzenie szczepień na Covid-19 wśród pracowników służby zdrowia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze